VJ1206A510KBGAT4X
Mfr.Part #
VJ1206A510KBGAT4X
Description
CAP CER 51PF 1KV NP0 1206
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.067 1.70mm
Tape and Reel (TR)
Feature :
Soft Termination, High Voltage
Mount :
Surface Mount
Tolerance :
±10%
Factory Lead Time :
15 Weeks
Capacitance :
51pF
Voltage - Rated DC :
1kV
Thickness :
1.7018mm
Size / Dimension :
0.132Lx0.063W 3.35mmx1.60mm
Series :
VJ OMD
Applications :
Boardflex Sensitive
Datasheets
VJ1206A510KBGAT4X
Vishay / Vitramon VJ1206A510KBGAT4X
VJ OMD 51pF Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 0.132Lx0.063W 3.35mmx1.60mm -55°C~125°C Soft Termination, High Voltage Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)
VJ1206A510KBGAT4X Overview
This device's program size/dimension is 0.132Lx0.063W 3.35mmx1.60mm.A substance's temperature coefficient of resistance is generally defined as how its electrical resistance changes with per degree change in temperature.A voltage of 1kV can be used for operation.
VJ1206A510KBGAT4X Features
a size/dimension of 0.132Lx0.063W 3.35mmx1.60mm
with C0G NP0 being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 1kV