VJ1206A510JBBAT4X
Mfr.Part #
VJ1206A510JBBAT4X
Description
CAP CER 51PF 100V NP0 1206
Applications :
Boardflex Sensitive
Feature :
Soft Termination, High Voltage
Thickness :
1.7018mm
Capacitance :
51pF
Thickness (Max) :
0.067 1.70mm
Factory Lead Time :
13 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.132Lx0.063W 3.35mmx1.60mm
Voltage - Rated DC :
100V
Tolerance :
±5%
Series :
VJ OMD
Datasheets
VJ1206A510JBBAT4X
Vishay / Vitramon VJ1206A510JBBAT4X
VJ OMD 51pF Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.132Lx0.063W 3.35mmx1.60mm -55°C~125°C Soft Termination, High Voltage Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)
VJ1206A510JBBAT4X Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.132Lx0.063W 3.35mmx1.60mm.In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.With a voltage of 100V, it can operate.
VJ1206A510JBBAT4X Features
a size/dimension of 0.132Lx0.063W 3.35mmx1.60mm
with C0G NP0 being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 100V