VJ1206A510JBAAT4X
Mfr.Part #
VJ1206A510JBAAT4X
Description
CAP CER 51PF 50V NP0 1206
Factory Lead Time :
13 Weeks
Applications :
Boardflex Sensitive
Tolerance :
±5%
Series :
VJ OMD
Size / Dimension :
0.132Lx0.063W 3.35mmx1.60mm
Published :
Thickness :
1.7018mm
Thickness (Max) :
0.067 1.70mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Feature :
Soft Termination, High Voltage
Voltage - Rated DC :
50V
Capacitance :
51pF
Datasheets
VJ1206A510JBAAT4X
Vishay / Vitramon VJ1206A510JBAAT4X
VJ OMD 51pF Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.132Lx0.063W 3.35mmx1.60mm -55°C~125°C Soft Termination, High Voltage Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)
VJ1206A510JBAAT4X Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.132Lx0.063W 3.35mmx1.60mm.This coefficient equals C0G NP0 indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.The voltage - Rated DC of 50V allows it to function.
VJ1206A510JBAAT4X Features
a size/dimension of 0.132Lx0.063W 3.35mmx1.60mm
with C0G NP0 being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 50V