VJ1206A4R7DXBMP
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
VJ1206A4R7DXBMP
Manufacturer
Vishay / Vitramon
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 4.7PF 100V C0G/NP0 1206
Manufacturer :
Vishay / Vitramon
Product Category :
Ceramic Capacitors
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Thickness (Max) :
0.067 1.70mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Factory Lead Time :
14 Weeks
Max Operating Temperature :
150°C
Series :
VJ
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Length :
3.2mm
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Depth :
1.6mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Tolerance :
±0.5pF
Applications :
GENERAL PURPOSE
Mount :
Surface Mount
Voltage - Rated :
100V
Voltage - Rated DC :
100V
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Capacitance :
4.7pF
Dielectric :
C0G
Datasheets
VJ1206A4R7DXBMP
Vishay / Vitramon VJ1206A4R7DXBMP
VJ 4.7pF 100V Ceramic Capacitor ±0.5pF C0G NP0 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~150°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)