VJ1206A4R7DXBAP
Mfr.Part #
VJ1206A4R7DXBAP
Description
CAP CER 4.7PF 100V C0G/NP0 1206
Capacitance :
4.7pF
Tolerance :
±0.5pF
Voltage - Rated :
100V
Depth :
1.6mm
Max Operating Temperature :
150°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Operating Temperature :
-55°C~150°C
C0G NP0
Mount :
Surface Mount
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Thickness (Max) :
0.067 1.70mm
Length :
3.2mm
Factory Lead Time :
14 Weeks
Voltage - Rated DC :
100V
Datasheets
VJ1206A4R7DXBAP
Vishay / Vitramon VJ1206A4R7DXBAP
VJ 4.7pF 100V Ceramic Capacitor ±0.5pF C0G NP0 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~150°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)