VJ1206A4R7DXAMT
Mfr.Part #
VJ1206A4R7DXAMT
Description
CAP CER 4.7PF 50V C0G/NP0 1206
Tolerance :
±0.5pF
Min Operating Temperature :
-55°C
Thickness (Max) :
0.067 1.70mm
Case Code (Metric) :
Depth :
1.6mm
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Voltage - Rated :
50V
Published :
Termination :
SMD/SMT
VJ
Case Code (Imperial) :
Voltage - Rated DC :
50V
Max Operating Temperature :
125°C
Length :
3.2mm
Capacitance :
4.7pF
Datasheets
VJ1206A4R7DXAMT
Vishay / Vitramon VJ1206A4R7DXAMT
VJ 1206 3216Metric Ceramic Capacitor 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm C0G NP0 ±0.5pF 4.7pF