VJ1206A4R7DXAMP
Mfr.Part #
VJ1206A4R7DXAMP
Description
CAP CER 4.7PF 50V C0G/NP0 1206
Thickness (Max) :
0.067 1.70mm
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Capacitance :
4.7pF
Depth :
1.6mm
Factory Lead Time :
14 Weeks
Mount :
Surface Mount
Max Operating Temperature :
150°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Tolerance :
±0.5pF
Length :
3.2mm
Published :
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Voltage - Rated DC :
50V
Voltage - Rated :
50V
Datasheets
VJ1206A4R7DXAMP
Vishay / Vitramon VJ1206A4R7DXAMP
VJ 4.7pF 50V Ceramic Capacitor ±0.5pF C0G NP0 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~150°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)