VJ1206A4R7DXAAT
Mfr.Part #
VJ1206A4R7DXAAT
Description
CAP CER 4.7PF 50V C0G/NP0 1206
Capacitance :
4.7pF
Thickness (Max) :
0.067 1.70mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Voltage - Rated :
50V
Depth :
1.6mm
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Tolerance :
±0.5pF
Voltage - Rated DC :
50V
Max Operating Temperature :
150°C
Length :
3.2mm
Datasheets
VJ1206A4R7DXAAT
Vishay / Vitramon VJ1206A4R7DXAAT
VJ 1206 3216Metric Ceramic Capacitor 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm C0G NP0 ±0.5pF 4.7pF