VJ1206A4R7CXJPW1BC
Mfr.Part #
VJ1206A4R7CXJPW1BC
Description
CAP CER 4.7PF 16V C0G/NP0 1206
Ceramic Capacitors
Width :
1.6mm
Max Operating Temperature :
125°C
Case Code (Imperial) :
Voltage - Rated :
16V
Height :
1.9mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±0.25pF
Termination :
SMD/SMT
Depth :
1.6mm
Length :
3.2mm
Capacitance :
4.7pF
Voltage - Rated DC :
16V
Thickness (Max) :
0.035 0.90mm
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Dielectric :
C0G
Case Code (Metric) :
Vishay / Vitramon VJ1206A4R7CXJPW1BC
VJ 1206 3216Metric Ceramic Capacitor 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm C0G NP0 ±0.25pF 4.7pF