VJ1206A4R7CXEMP
Mfr.Part #
VJ1206A4R7CXEMP
Description
CAP CER 4.7PF 500V C0G/NP0 1206
Length :
3.2mm
Voltage - Rated DC :
500V
Max Operating Temperature :
150°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Depth :
1.6mm
Mount :
Surface Mount
Thickness (Max) :
0.067 1.70mm
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Capacitance :
4.7pF
Tolerance :
±0.25pF
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Voltage - Rated :
500V
VJ
Factory Lead Time :
14 Weeks
Datasheets
VJ1206A4R7CXEMP
Vishay / Vitramon VJ1206A4R7CXEMP
VJ 4.7pF 500V Ceramic Capacitor ±0.25pF C0G NP0 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~150°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)