VJ1206A4R7CXCMT
Mfr.Part #
VJ1206A4R7CXCMT
Description
CAP CER 4.7PF 200V C0G/NP0 1206
Capacitance :
4.7pF
Thickness (Max) :
0.067 1.70mm
Voltage - Rated DC :
200V
Tolerance :
±0.25pF
Max Operating Temperature :
150°C
Voltage - Rated :
200V
Depth :
1.6mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Length :
3.2mm
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Datasheets
VJ1206A4R7CXCMT
Vishay / Vitramon VJ1206A4R7CXCMT
VJ 1206 3216Metric Ceramic Capacitor 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm C0G NP0 ±0.25pF 4.7pF