VJ1206A4R7CXCAC
Mfr.Part #
VJ1206A4R7CXCAC
Description
CAP CER 4.7PF 200V C0G/NP0 1206
Thickness (Max) :
0.067 1.70mm
Capacitance :
4.7pF
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Factory Lead Time :
14 Weeks
Tolerance :
±0.25pF
Voltage - Rated :
200V
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Mount :
Surface Mount
Depth :
1.6mm
Voltage - Rated DC :
200V
Max Operating Temperature :
150°C
Length :
3.2mm
Datasheets
VJ1206A4R7CXCAC
Vishay / Vitramon VJ1206A4R7CXCAC
VJ 4.7pF 200V Ceramic Capacitor ±0.25pF C0G NP0 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~150°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)
VJ1206A4R7CXCAC Overview
Consequently, the program has size/dimension 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm.Temperatures greater than -55°C are needed for stable operation.This coefficient is determined by the change in electrical resistance of a substance as a function of temperature; in general, its coefficient is C0G NP0.Powered by voltage of 200V, it can be operated with a voltage of rated DC.
VJ1206A4R7CXCAC Features
a size/dimension of 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
with C0G NP0 being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 200V