VJ1206A4R7CXBMT
Mfr.Part #
VJ1206A4R7CXBMT
Description
CAP CER 4.7PF 100V C0G/NP0 1206
Voltage - Rated DC :
100V
Max Operating Temperature :
125°C
Tolerance :
±0.25pF
Thickness (Max) :
0.067 1.70mm
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Case Code (Imperial) :
Depth :
1.6mm
Capacitance :
4.7pF
Min Operating Temperature :
-55°C
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Case Code (Metric) :
Applications :
GENERAL PURPOSE
Termination :
SMD/SMT
Length :
3.2mm
Voltage - Rated :
100V
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Datasheets
VJ1206A4R7CXBMT
Vishay / Vitramon VJ1206A4R7CXBMT
VJ 1206 3216Metric Ceramic Capacitor 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm C0G NP0 ±0.25pF 4.7pF