VJ1206A4R7CXBMR
Mfr.Part #
VJ1206A4R7CXBMR
Description
CAP CER 4.7PF 100V C0G/NP0 1206
Min Operating Temperature :
-55°C
Thickness (Max) :
0.067 1.70mm
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Voltage - Rated DC :
100V
Length :
3.2mm
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Voltage - Rated :
100V
Tolerance :
±0.25pF
Depth :
1.6mm
Max Operating Temperature :
150°C
Capacitance :
4.7pF
Datasheets
VJ1206A4R7CXBMR
Vishay / Vitramon VJ1206A4R7CXBMR
VJ 1206 3216Metric Ceramic Capacitor 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm C0G NP0 ±0.25pF 4.7pF