VJ1206A471FXAMR
Mfr.Part #
VJ1206A471FXAMR
Description
CAP CER 470PF 50V C0G/NP0 1206
Capacitance :
470pF
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Voltage - Rated :
50V
Factory Lead Time :
14 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Depth :
1.6mm
Thickness (Max) :
0.067 1.70mm
Tolerance :
±1%
Length :
3.2mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Mount :
Surface Mount
Voltage - Rated DC :
50V
Max Operating Temperature :
150°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Datasheets
VJ1206A471FXAMR
Vishay / Vitramon VJ1206A471FXAMR
VJ 470pF 50V Ceramic Capacitor ±1% C0G NP0 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~150°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)
VJ1206A471FXAMR Overview
Programs on this device are of 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm size/dimension.Temperatures greater than -55°C are recommended for stable operation.Temperature coefficient of resistance refers to the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, with C0G NP0 being the highest temperature coefficient.The unit can operate at 50V Volts DC - Rated DC.
VJ1206A471FXAMR Features
a size/dimension of 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
with C0G NP0 being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 50V