VJ1206A470KXCMC
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
VJ1206A470KXCMC
Manufacturer
Vishay / Vitramon
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 47PF 200V C0G/NP0 1206
Manufacturer :
Vishay / Vitramon
Product Category :
Ceramic Capacitors
Factory Lead Time :
14 Weeks
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Tolerance :
±10%
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Voltage - Rated DC :
200V
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Length :
3.2mm
Published :
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Voltage - Rated :
200V
Min Operating Temperature :
-55°C
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Depth :
1.6mm
Mount :
Surface Mount
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Dielectric :
C0G
Applications :
GENERAL PURPOSE
Thickness (Max) :
0.067 1.70mm
Series :
VJ
Capacitance :
47pF
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Max Operating Temperature :
150°C
Datasheets
VJ1206A470KXCMC
Vishay / Vitramon VJ1206A470KXCMC
VJ 47pF 200V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~150°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)