VJ1206A470JXBCW1BC
Mfr.Part #
VJ1206A470JXBCW1BC
Description
CAP CER 47PF 100V C0G/NP0 1206
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
100V
Dielectric Material :
Tantalum
Depth :
1.6mm
Length :
3.2mm
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Max Operating Temperature :
125°C
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Width :
1.6mm
Height :
1.9mm
Dielectric :
C0G
Termination :
SMD/SMT
Case Code (Imperial) :
Capacitance :
47pF
Case Code (Metric) :
Voltage - Rated DC :
100V
Applications :
GENERAL PURPOSE
Mount :
Surface Mount
Published :
Lead Free :
Lead Free
Thickness (Max) :
0.035 0.90mm
Tolerance :
±5%
Min Operating Temperature :
-55°C
Series :
VJ
Factory Lead Time :
15 Weeks
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Vishay / Vitramon VJ1206A470JXBCW1BC
VJ 47pF 100V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)