VJ1206A470JXAAP
Mfr.Part #
VJ1206A470JXAAP
Description
CAP CER 47PF 50V C0G/NP0 1206
Depth :
1.6mm
Capacitance :
47pF
Length :
3.2mm
Published :
Factory Lead Time :
14 Weeks
Voltage - Rated DC :
50V
Max Operating Temperature :
150°C
Thickness (Max) :
0.067 1.70mm
Voltage - Rated :
50V
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Surface Mount, MLCC
Mount :
Surface Mount
Tolerance :
±5%
C0G NP0
Datasheets
VJ1206A470JXAAP
Vishay / Vitramon VJ1206A470JXAAP
VJ 47pF 50V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~150°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)