VJ1206A470GXCMT
Mfr.Part #
VJ1206A470GXCMT
Description
CAP CER 47PF 200V C0G/NP0 1206
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Tolerance :
±2%
Depth :
1.6mm
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Length :
3.2mm
Voltage - Rated DC :
200V
Max Operating Temperature :
150°C
Voltage - Rated :
200V
Thickness (Max) :
0.067 1.70mm
Capacitance :
47pF
Min Operating Temperature :
-55°C
Applications :
GENERAL PURPOSE
Datasheets
VJ1206A470GXCMT
Vishay / Vitramon VJ1206A470GXCMT
VJ 1206 3216Metric Ceramic Capacitor 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm C0G NP0 ±2% 47pF