VJ1206A470GXBCW1BC
Mfr.Part #
VJ1206A470GXBCW1BC
Description
CAP CER 47PF 100V C0G/NP0 1206
GENERAL PURPOSE
Width :
1.6mm
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Tolerance :
±2%
Min Operating Temperature :
-55°C
Termination :
SMD/SMT
Case Code (Metric) :
Mount :
Surface Mount
Dielectric Material :
Tantalum
Thickness (Max) :
0.035 0.90mm
Voltage - Rated :
100V
Height :
1.9mm
Capacitance :
47pF
Depth :
1.6mm
Dielectric :
C0G
Lead Free :
Lead Free
Factory Lead Time :
15 Weeks
Length :
3.2mm
Max Operating Temperature :
125°C
Case Code (Imperial) :
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated DC :
100V
Series :
VJ
Vishay / Vitramon VJ1206A470GXBCW1BC
VJ 47pF 100V Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)