VJ1206A431JXBAR
Mfr.Part #
VJ1206A431JXBAR
Description
CAP CER 430PF 100V C0G/NP0 1206
Capacitance :
430pF
Applications :
GENERAL PURPOSE
ROHS3 Compliant
Min Operating Temperature :
-55°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Dielectric :
C0G
Thickness (Max) :
0.067 1.70mm
Series :
VJ
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Max Operating Temperature :
150°C
Voltage - Rated DC :
100V
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Voltage - Rated :
100V
Length :
3.2mm
Tolerance :
±5%
Published :
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Depth :
1.6mm
Datasheets
VJ1206A431JXBAR
Vishay / Vitramon VJ1206A431JXBAR
VJ 1206 3216Metric Ceramic Capacitor 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm C0G NP0 ±5% 430pF