VJ1206A430JBAAT4X
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
VJ1206A430JBAAT4X
Manufacturer
Vishay / Vitramon
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 43PF 50V NP0 1206
Manufacturer :
Vishay / Vitramon
Product Category :
Ceramic Capacitors
Capacitance :
43pF
Tolerance :
±5%
Series :
VJ OMD
Feature :
Soft Termination, High Voltage
Packaging :
Tape and Reel (TR)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.132Lx0.063W 3.35mmx1.60mm
Thickness :
1.7018mm
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Voltage - Rated DC :
50V
Mount :
Surface Mount
Thickness (Max) :
0.067 1.70mm
Factory Lead Time :
15 Weeks
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Published :
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Applications :
Boardflex Sensitive
Datasheets
VJ1206A430JBAAT4X
Vishay / Vitramon VJ1206A430JBAAT4X
VJ OMD 43pF Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.132Lx0.063W 3.35mmx1.60mm -55°C~125°C Soft Termination, High Voltage Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)
VJ1206A430JBAAT4X Overview
A program's size/dimension is 0.132Lx0.063W 3.35mmx1.60mm for this device.Its coefficient is C0G NP0 and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.With the voltage 50V, it is capable of operating.
VJ1206A430JBAAT4X Features
a size/dimension of 0.132Lx0.063W 3.35mmx1.60mm
with C0G NP0 being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 50V