VJ1206A3R9DXBMC
Mfr.Part #
VJ1206A3R9DXBMC
Description
CAP CER 3.9PF 100V C0G/NP0 1206
Voltage - Rated DC :
100V
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Factory Lead Time :
14 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Voltage - Rated :
100V
Length :
3.2mm
Tolerance :
±0.5pF
Capacitance :
3.9pF
Depth :
1.6mm
Thickness (Max) :
0.067 1.70mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Mount :
Surface Mount
Max Operating Temperature :
150°C
Datasheets
VJ1206A3R9DXBMC
Vishay / Vitramon VJ1206A3R9DXBMC
VJ 3.9pF 100V Ceramic Capacitor ±0.5pF C0G NP0 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~150°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)