VJ1206A3R9DXAMP
Mfr.Part #
VJ1206A3R9DXAMP
Description
CAP CER 3.9PF 50V C0G/NP0 1206
Ceramic Capacitors
Factory Lead Time :
14 Weeks
Max Operating Temperature :
150°C
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Published :
Mount :
Surface Mount
Thickness (Max) :
0.067 1.70mm
Tolerance :
±0.5pF
Length :
3.2mm
Voltage - Rated :
50V
Capacitance :
3.9pF
Min Operating Temperature :
-55°C
Depth :
1.6mm
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Voltage - Rated DC :
50V
Datasheets
VJ1206A3R9DXAMP
Vishay / Vitramon VJ1206A3R9DXAMP
VJ 3.9pF 50V Ceramic Capacitor ±0.5pF C0G NP0 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~150°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)