VJ1206A3R9DXAMC
Mfr.Part #
VJ1206A3R9DXAMC
Description
CAP CER 3.9PF 50V C0G/NP0 1206
Voltage - Rated :
50V
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Tolerance :
±0.5pF
Factory Lead Time :
14 Weeks
Length :
3.2mm
Max Operating Temperature :
150°C
Published :
Depth :
1.6mm
Mount :
Surface Mount
Thickness (Max) :
0.067 1.70mm
Voltage - Rated DC :
50V
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Capacitance :
3.9pF
Datasheets
VJ1206A3R9DXAMC
Vishay / Vitramon VJ1206A3R9DXAMC
VJ 3.9pF 50V Ceramic Capacitor ±0.5pF C0G NP0 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~150°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)