VJ1206A3R9CXBAC
Mfr.Part #
VJ1206A3R9CXBAC
Description
CAP CER 3.9PF 100V C0G/NP0 1206
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Thickness (Max) :
0.067 1.70mm
Voltage - Rated :
100V
Operating Temperature :
-55°C~150°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Mount :
Surface Mount
Capacitance :
3.9pF
Depth :
1.6mm
Max Operating Temperature :
150°C
Tolerance :
±0.25pF
Voltage - Rated DC :
100V
Min Operating Temperature :
-55°C
Factory Lead Time :
14 Weeks
Length :
3.2mm
Datasheets
VJ1206A3R9CXBAC
Vishay / Vitramon VJ1206A3R9CXBAC
VJ 3.9pF 100V Ceramic Capacitor ±0.25pF C0G NP0 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~150°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)
VJ1206A3R9CXBAC Overview
A 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm size/dimension program is available for this device.A higher operating temperature is required to achieve stable operation.Temperature coefficient of resistance consists of the change in electrical resistance of a substance with respect to each degree change in temperature, and it is C0G NP0.This device can operate on voltage - Rated DC of 100V.
VJ1206A3R9CXBAC Features
a size/dimension of 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
with C0G NP0 being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 100V