VJ1206A3R9CXAAP
Mfr.Part #
VJ1206A3R9CXAAP
Description
CAP CER 3.9PF 50V C0G/NP0 1206
Voltage - Rated :
50V
Voltage - Rated DC :
50V
Depth :
1.6mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Length :
3.2mm
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Max Operating Temperature :
150°C
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Thickness (Max) :
0.067 1.70mm
Capacitance :
3.9pF
Tolerance :
±0.25pF
Factory Lead Time :
14 Weeks
C0G
Mount :
Surface Mount
Datasheets
VJ1206A3R9CXAAP
Vishay / Vitramon VJ1206A3R9CXAAP
VJ 3.9pF 50V Ceramic Capacitor ±0.25pF C0G NP0 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~150°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)
VJ1206A3R9CXAAP Overview
This device's program size/dimension is 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm.Ceramic capacitor is necessary to have a temperature that is greater than -55°C for stable operation.A substance's temperature coefficient of resistance is generally defined as how its electrical resistance changes with per degree change in temperature.A voltage of 50V can be used for operation.
VJ1206A3R9CXAAP Features
a size/dimension of 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
with C0G NP0 being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 50V