VJ1206A3R9BXJPW1BC
Mfr.Part #
VJ1206A3R9BXJPW1BC
Description
CAP CER 3.9PF 16V C0G/NP0 1206
Min Operating Temperature :
-55°C
Depth :
1.6mm
Tolerance :
±0.1pF
C0G
Height :
1.9mm
Width :
1.6mm
Max Operating Temperature :
125°C
Capacitance :
3.9pF
Thickness (Max) :
0.035 0.90mm
Voltage - Rated :
16V
Voltage - Rated DC :
16V
VJ
Termination :
SMD/SMT
Case Code (Metric) :
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Length :
3.2mm
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Case Code (Imperial) :
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Vishay / Vitramon VJ1206A3R9BXJPW1BC
VJ 1206 3216Metric Ceramic Capacitor 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm C0G NP0 ±0.1pF 3.9pF