VJ1206A3R9BXBCW1BC
Mfr.Part #
VJ1206A3R9BXBCW1BC
Description
CAP CER 3.9PF 100V C0G/NP0 1206
Thickness (Max) :
0.035 0.90mm
Width :
1.6mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Capacitance :
3.9pF
Mount :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±0.1pF
Termination :
SMD/SMT
Depth :
1.6mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Case Code (Metric) :
Height :
1.9mm
Voltage - Rated DC :
100V
Max Operating Temperature :
125°C
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Case Code (Imperial) :
Length :
3.2mm
Factory Lead Time :
15 Weeks
Voltage - Rated :
100V
C0G
Vishay / Vitramon VJ1206A3R9BXBCW1BC
VJ 3.9pF 100V Ceramic Capacitor ±0.1pF C0G NP0 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)