VJ1206A3R9BXAMR
Mfr.Part #
VJ1206A3R9BXAMR
Description
CAP CER 3.9PF 50V C0G/NP0 1206
Thickness (Max) :
0.067 1.70mm
Published :
Voltage - Rated DC :
50V
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Max Operating Temperature :
150°C
Length :
3.2mm
Tolerance :
±0.1pF
Voltage - Rated :
50V
Depth :
1.6mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Capacitance :
3.9pF
Datasheets
VJ1206A3R9BXAMR
Vishay / Vitramon VJ1206A3R9BXAMR
VJ 1206 3216Metric Ceramic Capacitor 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm C0G NP0 ±0.1pF 3.9pF