VJ1206A3R9BXACW1BC
Mfr.Part #
VJ1206A3R9BXACW1BC
Description
CAP CER 3.9PF 50V C0G/NP0 1206
Depth :
1.6mm
Capacitance :
3.9pF
Case Code (Metric) :
Operating Temperature :
-55°C~125°C
VJ
Case Code (Imperial) :
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Published :
Tolerance :
±0.1pF
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Max Operating Temperature :
125°C
Mount :
Surface Mount
Thickness (Max) :
0.035 0.90mm
Voltage - Rated DC :
50V
Termination :
SMD/SMT
Height :
1.9mm
Length :
3.2mm
Factory Lead Time :
15 Weeks
Width :
1.6mm
Voltage - Rated :
50V
Min Operating Temperature :
-55°C
C0G NP0
Vishay / Vitramon VJ1206A3R9BXACW1BC
VJ 3.9pF 50V Ceramic Capacitor ±0.1pF C0G NP0 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)