VJ1206A3R3DXJPW1BC
Mfr.Part #
VJ1206A3R3DXJPW1BC
Description
CAP CER 3.3PF 16V C0G/NP0 1206
Ceramic Capacitors
Height :
1.9mm
Case Code (Metric) :
Tolerance :
±0.5pF
Termination :
SMD/SMT
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated DC :
16V
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Length :
3.2mm
Max Operating Temperature :
125°C
Voltage - Rated :
16V
Depth :
1.6mm
Width :
1.6mm
Published :
1 (Unlimited)
Case Code (Imperial) :
Min Operating Temperature :
-55°C
Capacitance :
3.3pF
Thickness (Max) :
0.035 0.90mm
ROHS3 Compliant
Vishay / Vitramon VJ1206A3R3DXJPW1BC
VJ 1206 3216Metric Ceramic Capacitor 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm C0G NP0 ±0.5pF 3.3pF