VJ1206A3R3DXEMT
Mfr.Part #
VJ1206A3R3DXEMT
Description
CAP CER 3.3PF 500V C0G/NP0 1206
Thickness (Max) :
0.067 1.70mm
Voltage - Rated :
500V
Max Operating Temperature :
150°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Tolerance :
±0.5pF
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Capacitance :
3.3pF
Voltage - Rated DC :
500V
Depth :
1.6mm
Length :
3.2mm
Datasheets
VJ1206A3R3DXEMT
Vishay / Vitramon VJ1206A3R3DXEMT
VJ 1206 3216Metric Ceramic Capacitor 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm C0G NP0 ±0.5pF 3.3pF