VJ1206A3R3DXEMC
Mfr.Part #
VJ1206A3R3DXEMC
Description
CAP CER 3.3PF 500V C0G/NP0 1206
Depth :
1.6mm
Voltage - Rated :
500V
Capacitance :
3.3pF
Min Operating Temperature :
-55°C
Max Operating Temperature :
150°C
Thickness (Max) :
0.067 1.70mm
Length :
3.2mm
Mount :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Voltage - Rated DC :
500V
Tolerance :
±0.5pF
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Factory Lead Time :
14 Weeks
Datasheets
VJ1206A3R3DXEMC
Vishay / Vitramon VJ1206A3R3DXEMC
VJ 3.3pF 500V Ceramic Capacitor ±0.5pF C0G NP0 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~150°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)
VJ1206A3R3DXEMC Overview
This device's program size/dimension is 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm.Ceramic capacitor is necessary to have a temperature that is greater than -55°C for stable operation.A substance's temperature coefficient of resistance is generally defined as how its electrical resistance changes with per degree change in temperature.A voltage of 500V can be used for operation.
VJ1206A3R3DXEMC Features
a size/dimension of 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
with C0G NP0 being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 500V