VJ1206A3R3DXCMP
Mfr.Part #
VJ1206A3R3DXCMP
Description
CAP CER 3.3PF 200V C0G/NP0 1206
Capacitance :
3.3pF
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Thickness (Max) :
0.067 1.70mm
Voltage - Rated :
200V
Tolerance :
±0.5pF
Length :
3.2mm
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Max Operating Temperature :
150°C
Mount :
Surface Mount
Min Operating Temperature :
-55°C
Factory Lead Time :
14 Weeks
Voltage - Rated DC :
200V
Depth :
1.6mm
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Datasheets
VJ1206A3R3DXCMP
Vishay / Vitramon VJ1206A3R3DXCMP
VJ 3.3pF 200V Ceramic Capacitor ±0.5pF C0G NP0 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~150°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)