VJ1206A3R3DXAMC
Mfr.Part #
VJ1206A3R3DXAMC
Description
CAP CER 3.3PF 50V C0G/NP0 1206
Depth :
1.6mm
Voltage - Rated DC :
50V
Capacitance :
3.3pF
Length :
3.2mm
Voltage - Rated :
50V
Thickness (Max) :
0.067 1.70mm
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Factory Lead Time :
14 Weeks
Min Operating Temperature :
-55°C
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
1 (Unlimited)
Mount :
Surface Mount
Tolerance :
±0.5pF
Max Operating Temperature :
150°C
Datasheets
VJ1206A3R3DXAMC
Vishay / Vitramon VJ1206A3R3DXAMC
VJ 3.3pF 50V Ceramic Capacitor ±0.5pF C0G NP0 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~150°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)