VJ1206A3R3CXAMT
Mfr.Part #
VJ1206A3R3CXAMT
Description
CAP CER 3.3PF 50V C0G/NP0 1206
Thickness (Max) :
0.067 1.70mm
Applications :
GENERAL PURPOSE
Termination :
SMD/SMT
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Voltage - Rated DC :
50V
Capacitance :
3.3pF
Depth :
1.6mm
Case Code (Imperial) :
Max Operating Temperature :
125°C
Voltage - Rated :
50V
Min Operating Temperature :
-55°C
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Tolerance :
±0.25pF
Length :
3.2mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Case Code (Metric) :
Datasheets
VJ1206A3R3CXAMT
Vishay / Vitramon VJ1206A3R3CXAMT
VJ 1206 3216Metric Ceramic Capacitor 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm C0G NP0 ±0.25pF 3.3pF