VJ1206A3R0BXAMT
Mfr.Part #
VJ1206A3R0BXAMT
Description
CAP CER 3PF 50V C0G/NP0 1206
Capacitance :
3pF
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Thickness (Max) :
0.067 1.70mm
Case Code (Metric) :
Min Operating Temperature :
-55°C
Length :
3.2mm
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Published :
Termination :
SMD/SMT
Voltage - Rated DC :
50V
Tolerance :
±0.1pF
VJ
Weight :
16.187578mg
Case Code (Imperial) :
Depth :
1.6mm
Max Operating Temperature :
125°C
Voltage - Rated :
50V
Datasheets
VJ1206A3R0BXAMT
Vishay / Vitramon VJ1206A3R0BXAMT
VJ 1206 3216Metric Ceramic Capacitor 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm C0G NP0 ±0.1pF 3pF