VJ1206A392KXAMT
Mfr.Part #
VJ1206A392KXAMT
Description
CAP CER 3900PF 50V C0G/NP0 1206
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Thickness (Max) :
0.067 1.70mm
Length :
3.2mm
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Voltage - Rated DC :
50V
Depth :
1.6mm
Dielectric :
C0G
Factory Lead Time :
14 Weeks
Capacitance :
3900pF
Mount :
Surface Mount
Tolerance :
±10%
Published :
Max Operating Temperature :
150°C
Voltage - Rated :
50V
Min Operating Temperature :
-55°C
Datasheets
VJ1206A392KXAMT
Vishay / Vitramon VJ1206A392KXAMT
VJ 3900pF 50V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~150°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)
VJ1206A392KXAMT Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm.The operating temperature should be greater than -55°C in order to achieve stable operation.In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.With a voltage of 50V, it can operate.
VJ1206A392KXAMT Features
a size/dimension of 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
with C0G NP0 being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 50V