VJ0661530000G
Mfr.Part #
VJ0661530000G
Description
TERM BLK 6POS TOP ENT 7.62MM PCB
Pitch :
0.300 7.62mm
Torque - Screw :
0.4 Nm (3.5 Lb-In)
Current :
20A
Voltage :
300V
Operating Temperature :
-40°C~115°C
Positions Per Level :
6
Datasheets
VJ0661530000G
Introducing Wire to Board Amphenol Anytek VJ0661530000G from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Mounting Type:Through Hole, Voltage:300V, Operating Temperature:-40°C~115°C, VJ0661530000G pinout, VJ0661530000G datasheet PDF, VJ0661530000G amp .Beyond Wire to Board Amphenol Anytek VJ0661530000G ,we also offer 1985218, 1984989, 1706714, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
0.300 7.62mm Green Bulk Thermoplastic Through Hole Vertical with Board Screw - Rising Cage Clamp 1 Levels 12-30 AWG VJ