VJ0603Y823JXXAC
Mfr.Part #
VJ0603Y823JXXAC
Description
CAP CER 0.082UF 25V X7R 0603
Ceramic Capacitors
Mount :
Surface Mount
Thickness (Max) :
0.038 0.97mm
Max Operating Temperature :
150°C
Factory Lead Time :
13 Weeks
Voltage - Rated DC :
25V
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Voltage - Rated :
25V
Min Operating Temperature :
-55°C
Length :
1.6mm
Tolerance :
±5%
Capacitance :
0.082µF
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Datasheets
VJ0603Y823JXXAC
Vishay / Vitramon VJ0603Y823JXXAC
VJ 0.082μF 25V Ceramic Capacitor ±5% X7R 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~150°C Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)