VJ0603Y823JXJAP
Mfr.Part #
VJ0603Y823JXJAP
Description
CAP CER 0.082UF 16V X7R 0603
1 (Unlimited)
Mount :
Surface Mount
Voltage - Rated DC :
16V
Length :
1.6mm
Tolerance :
±5%
Voltage - Rated :
16V
Max Operating Temperature :
150°C
Factory Lead Time :
13 Weeks
Capacitance :
0.082µF
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Thickness (Max) :
0.038 0.97mm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Datasheets
VJ0603Y823JXJAP
Vishay / Vitramon VJ0603Y823JXJAP
VJ 0.082μF 16V Ceramic Capacitor ±5% X7R 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~150°C Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)