VJ0603Y822JXBCW1BC
Mfr.Part #
VJ0603Y822JXBCW1BC
Description
CAP CER 8200PF 100V X7R 0603
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated DC :
100V
Min Operating Temperature :
-55°C
Capacitance :
8200pF
Width :
800μm
Length :
1.6mm
Height :
950μm
1 (Unlimited)
Lead Free :
Lead Free
Tolerance :
±5%
Factory Lead Time :
15 Weeks
Dielectric Material :
Tantalum
Series :
VJ
Termination :
SMD/SMT
Max Operating Temperature :
125°C
Thickness (Max) :
0.034 0.87mm
Case Code (Metric) :
Voltage - Rated :
100V
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Weight :
2.012816mg
Case Code (Imperial) :
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Vishay / Vitramon VJ0603Y822JXBCW1BC
VJ 8200pF 100V Ceramic Capacitor ±5% X7R 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)