VJ0603Y822JXBAC
Mfr.Part #
VJ0603Y822JXBAC
Description
CAP CER 8200PF 100V X7R 0603
Voltage - Rated :
100V
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Capacitance :
8200pF
Factory Lead Time :
13 Weeks
Thickness (Max) :
0.038 0.97mm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Voltage - Rated DC :
100V
Max Operating Temperature :
150°C
Tolerance :
±5%
Min Operating Temperature :
-55°C
Length :
1.6mm
Datasheets
VJ0603Y822JXBAC
Vishay / Vitramon VJ0603Y822JXBAC
VJ 8200pF 100V Ceramic Capacitor ±5% X7R 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~150°C Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)