VJ0603Y821KXCAC
Mfr.Part #
VJ0603Y821KXCAC
Description
CAP CER 820PF 200V X7R 0603
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Tolerance :
±10%
Case Code (Imperial) :
Thickness (Max) :
0.038 0.97mm
Voltage - Rated DC :
200V
Voltage - Rated :
200V
Length :
1.6mm
Factory Lead Time :
13 Weeks
Max Operating Temperature :
150°C
Published :
Capacitance :
820pF
Surface Mount, MLCC
Termination :
SMD/SMT
GENERAL PURPOSE
Case Code (Metric) :
Min Operating Temperature :
-55°C
Datasheets
VJ0603Y821KXCAC
Vishay / Vitramon VJ0603Y821KXCAC
VJ 820pF 200V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~150°C Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)