VJ0603Y821JXJAC
Mfr.Part #
VJ0603Y821JXJAC
Description
CAP CER 820PF 16V X7R 0603
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Tolerance :
±5%
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Thickness (Max) :
0.038 0.97mm
Length :
1.6mm
Voltage - Rated :
16V
Capacitance :
820pF
Voltage - Rated DC :
16V
Max Operating Temperature :
150°C
Factory Lead Time :
13 Weeks
Min Operating Temperature :
-55°C
Datasheets
VJ0603Y821JXJAC
Vishay / Vitramon VJ0603Y821JXJAC
VJ 820pF 16V Ceramic Capacitor ±5% X7R 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~150°C Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)