VJ0603Y821JFXAP
Mfr.Part #
VJ0603Y821JFXAP
Description
CAP CER 820PF 25V X7R 0603
Voltage - Rated :
25V
Tolerance :
±5%
Max Operating Temperature :
150°C
Length :
1.6mm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Capacitance :
820pF
Voltage - Rated DC :
25V
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Thickness (Max) :
0.038 0.97mm
Datasheets
VJ0603Y821JFXAP
Vishay / Vitramon VJ0603Y821JFXAP
VJ 0603 1608Metric Ceramic Capacitor 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm X7R ±5% 820pF