VJ0603Y821JFXAC
Mfr.Part #
VJ0603Y821JFXAC
Description
CAP CER 820PF 25V X7R 0603
Tolerance :
±5%
0603 (1608 Metric)
Published :
Length :
1.6mm
Thickness (Max) :
0.038 0.97mm
Capacitance :
820pF
Min Operating Temperature :
-55°C
Max Operating Temperature :
150°C
Voltage - Rated DC :
25V
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Voltage - Rated :
25V
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Datasheets
VJ0603Y821JFXAC
Vishay / Vitramon VJ0603Y821JFXAC
VJ 0603 1608Metric Ceramic Capacitor 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm X7R ±5% 820pF