VJ0603Y683JXXAP
Mfr.Part #
VJ0603Y683JXXAP
Description
CAP CER 0.068UF 25V X7R 0603
X7R
Mount :
Surface Mount
Voltage - Rated DC :
25V
Factory Lead Time :
13 Weeks
Length :
1.6mm
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Max Operating Temperature :
150°C
Thickness (Max) :
0.038 0.97mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Tolerance :
±5%
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Radiation Hardening :
No
Capacitance :
0.068μF
Voltage - Rated :
25V
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Datasheets
VJ0603Y683JXXAP
Vishay / Vitramon VJ0603Y683JXXAP
VJ 0.068μF 25V Ceramic Capacitor ±5% X7R 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~150°C Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)