VJ0603Y682MXJAC
Mfr.Part #
VJ0603Y682MXJAC
Description
CAP CER 6800PF 16V X7R 0603
Thickness (Max) :
0.038 0.97mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Length :
1.6mm
Mount :
Surface Mount
Voltage - Rated DC :
16V
Tolerance :
±20%
Published :
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Capacitance :
6800pF
Max Operating Temperature :
150°C
Factory Lead Time :
13 Weeks
Voltage - Rated :
16V
Datasheets
VJ0603Y682MXJAC
Vishay / Vitramon VJ0603Y682MXJAC
VJ 6800pF 16V Ceramic Capacitor ±20% X7R 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~150°C Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)